ZŠ Lipová – Lázně video-reportáž 2014

Umíme se bránit napadení

Ve dnech 16. – 18. června se v tělocvičně naší školy konal kurz sebeobrany. Zúčastnilo se ho 25 žáků druhého stupně a to jak děvčata, tak i chlapci.

Našimi instruktory byli Jan Hýžďal a Jana Rubyová, kteří nás učili jak teoreticky, tak i prakticky ubránit se při napadení. Základní taktika je být v klidu, nedávat najevo, že se budeme bránit a teprve potom použít vhodný chvat.

Prakticky jsme ve dvojicích jeden na druhém zkoušeli obranu při napadení zepředu, zezadu i v případě, že na nás bude někdo mířit zbraní. Jednoduché jsou i obranné chvaty proti útočníkovi, který nás chytne za krk nebo nás přitiskne ke zdi.

Pan instruktor nás vůbec nešetřil, a tak jsme na vlastní kůži poznali, jaké to je být skoro napaden, což bylo dobře. Pochopili jsme, že když nás ve skutečnosti někdo napadne, bude to ještě horší. Díky tomuto kurzu se mnozí z nás naučili bránit a zneškodnit útočníka.

Teoretické rady od našich instruktorů, jak se vyhnout napadení i minimalizovat riziko např. znásilnění, si můžete i vy přečíst na jejich stránkách www.syreo.cz
Instruktorům děkujeme, protože celý kurz se nám velmi líbil, a těšíme se na jejich další lekce v příštím školním roce.

Tereza Zwienerová, VI. tř.a Andrea Gaydiczová, VIII. tř.
odkaz na článek: zde

Kluci deváté třídy ZŠ Lipová – Lázně si natočili a sestříhali tuto video-reportáž, za dobrou práci děkujeme.